Oscary 2020 – Lista Laureatów

Najlepszy film:

  • 1917
  • Historia małżeńska
  • Jojo Rabbit
  • Irlandczyk
  • Małe Kobietki
  • Pewnego razu… w Hollywood
  • Ford vs Ferrari
  • Joker
  • Parasite

Najlepszy film zagraniczny:

  • Boże Ciało
  • Kraina Miodu
  • Parasite
  • Nędznicy
  • Ból i black

Najlepszy reżyser:

  • Sam Mendes – 1917
  • Todd Philips – Joker
  • Quentin Tarantino – Pewnego razu… w Hollywood
  • Martin Scorsese – Irlandczyk
  • Joon-ho Bong – Parasite

Najlepsza aktorka:

  • Cynthia Erivo – Harriet
  • Scarlett Johansson – Historia małżeńska
  • Saoirse Ronan – Małe kobietki
  • Charlize Theron – Gorący temat
  • Renee Zellweger – Judy

Najlepszy aktor:

  • Antonio Banderas – Ból i blask
  • Leonardo DiCaprio – Pewnego razu… w Hollywood
  • Adam Driver – Historia małżeńska
  • Joaquin Phoenix – Joker
  • Jonathan Pryce – Dwóch papieży

Najlepszy aktor drugoplanowy:

  • Anthony Hopkins – Dwóch papieży
  • Brad Pitt – Pewnego razu… w Hollywood
  • Joe Pesci – Irlandczyk
  • Al Pacino – Irlandczyk
  • Tom Hanks – Cóż za piękny dzień

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

  • Kathy Bates – Richard Jewell
  • Laura Dern – Historia małżeńska
  • Scarlett Johansson – Jojo Rabbit
  • Florence Pugh – Małe kobietki
  • Margot Robbie – Gorący temat

Najlepszy scenariusz oryginalny:

  • Noah Baumbach – Historia małżeńska
  • Quentin Tarantino – Pewnego razu… w Hollywood
  • Han Jin-won, Joon-ho Bong – Parasite
  • Rian Johnson – Na noże
  • Krysty Wilson-Cairns, Sam Mendes – 1917

Najlepszy scenariusz adaptowany:

  • Taika Waititi – Jojo Rabbit
  • Stevan Zaillian – Irlandczyk
  • Anthony McCarten – Dwóch papieży
  • Greta Gerwig – Małe kobietki
  • Todd Philips – Joker

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny:

  • The Edge of Democracy
  • For Sama
  • Kraina miodu
  • American Factory
  • The Cave

Najlepszy film krótkometrażowy:

  • Brotherhood
  • Nefta Football Club
  • The Neighbor’s Window
  • Saria
  • A Sister

Najlepszy pełnometrażowy film animowany:

  • Klaus
  • Praziomek
  • Toy Story 4
  • Jak wytresować smoka 3
  • Zgubiłam swoje ciało

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:

  • Sister
  • Kitbull
  • Mémorable
  • Daughter
  • Hair Love

Najlepsza muzyka filmowa:

  • Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
  • 1917
  • Joker
  • Małe kobietki
  • Historia małżeńska

Najlepsza piosenka:

  • I’m Standing With You – Breakthrough
  • Into The Unknown – Kraina lodu II
  • Stand Up – Harriet
  • (I’m Gonna) Love Me Again – Rocketman
  • I Can’t Let You Throw Yourself Away – Toy Story 4

Najlepszy dźwięk:

  • Tom Ozanich – Joker
  • Steve A. Morrow – Le Mans ’66
  • Michael Minkler – Pewnego razu… w Hollywood
  • Tom Johnson, Mark Ulano – Ad Astra
  • Stuart Wilson – 1917
  • Mark Ulano – Pewnego razu… w Hollywood
  • Tod A. Maitland – Joker
  • Mark Taylor – 1917
  • Gary Rydstrom – Ad Astra

Najlepszy montaż:

  • Le Mans ’66
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Parasite

Najlepszy montaż dźwięku:

  • Oliver Tarney, Rachael Tate – 1917
  • Donald Sylvester – Le Mans ’66
  • Wylie Stateman – Pewnego razu… w Hollywood
  • David Acord, Matthew Wood – Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
  • Alan Robert Murray – Joker

Najlepsze zdjęcia:

  • Robert Richardson – Pewnego razu… w Hollywood
  • Rodrigo Prieto – Irlandczyk
  • 1917
  • Jarin Blaschke – The Lighthouse
  • Lawrence Sher – Joker

Najlepsze efekty specjalne:

  • Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
  • Avengers: Koniec gry
  • 1917
  • Król Lew
  • Irlandczyk

Najlepsza scenografia:

  • 1917
  • Parasite
  • Jojo Rabbit
  • Irlandczyk
  • Pewnego razu… w Hollywood

Najlepsze kostiumy:

  • Joker
  • Irlandczyk
  • Małe kobietki
  • Jojo Rabbit
  • Pewnego razu… w Hollywood
  • Irlandczyk

Najlepsza charakteryzacja:

  • Gorący temat
  • Joker
  • Judy
  • Czarownica 2
  • 1917

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:

  • Meryam Joobeur, Maria Gracia Turgeon – Brotherhood
  • Yves Piat, Damien Megherbi – Nefta Football Club
  • Marshall Curry – The Neighbor’s Window
  • Bryan Buckley, Matt Lefebvre – Saria
  • Delphine Girard – A Sister

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:

  • Learning to Skateboard in the Warzone”
  • Life Overtakes Me
  • St. Louis Superman
  • Walk Run Cha-Cha
  • In the Absence