BAFTA 2020 Lista laureatów

Najlepszy film:

  • 1917
  • Irlandczyk
  • Joker
  • Pewnego razu w… Hollywood
  • Parasite

Najlepszy brytyjski film:

  • 1917
  • Dwóch papieży
  • Przynęta
  • Nie ma nas w domu
  • For Sama
  • Rocketman

Najlepszy reżyser:

  • Sam Mendes – 1917
  • Martin Scorsese – Irlandczyk
  • Todd Philips – Joker
  • Quentin Tarantino – Pewnego razu w… Hollywood
  • Bang Joon-ho – Parasite

Najlepsza aktorka:

  • Jessie Buckley – Siła marzeń
  • Scarlett Johansson – Historia małżeńska
  • Saoirse Ronan – Małe kobietki
  • Charlize Theron – Gorący temat
  • Renee Zellweger – Judy

Najlepszy aktor:

  • Leonardo DiCaprio – Pewnego razu w… Hollywood
  • Adam Driver – Historia małżeńska
  • Taron Egerton – Rocketman
  • Joaquin Phoenix – Joker
  • Jonathan Pryce – Dwóch papieży

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

  • Laura Dern – Historia małżeńska
  • Scarlett Johansson – Jojo Rabbit
  • Florence Pugh – Małe kobietki
  • Margot Robbie – Gorący temat
  • Margot Robbie – Pewnego razu w… Hollywood

Najlepszy aktor drugoplanowy:

  • Tom Hanks – Cóż za piękny dzień
  • Anthony Hopkins – Dwóch papieży
  • Al Pacino – Irlandczyk
  • Joe Pesci – Irlandczyk
  • Brad Pitt – Pewnego razu w… Hollywood

Najlepszy debiut brytyjskiego reżysera, scenarzysty, producenta:

  • Przynęta
  • For Sama
  • Maiden
  • Only You
  • Mój ojciec

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

  • Kłamstewko
  • For Sama
  • Ból i Blask
  • Parasite
  • Portret kobiety w ogniu

Najlepszy dokument:

  • Amerykańska fabryka
  • Diego
  • Apollo 11
  • Hakowanie świata
  • For Sama

Najlepszy film animowany:

  • Kraina Lodu 2
  • Klaus
  • Toy Story 4
  • Baranek Shaun Film. Farmaggedon

Najlepszy scenariusz oryginalny:

  • Rian Johnson – Na noże
  • Noah Baumbach – Historia małżeńska
  • Quentin Tarantino – Pewnego razu w… Hollywood
  • Han Jin Won, Bong Joon-ho – Parasite
  • Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins, Katie Silberman – Szkoła melanżu

Najlepszy scenariusz adaptowany:

  • Steven Zaillian – Irlandczyk
  • Taika Waititi – Jojo Rabbit
  • Todd Phillips, Scott Silver – Joker
  • Greta Gerwig – Małe kobietki
  • Anthony McCarten – Dwóch papieży

Najlepsza muzyka:

  • Thomas Newman – 1917
  • Michael Giacchino – Jojo Rabbit
  • Hildur Guðnadóttir – Joker
  • Alexandre Desplat – Małe kobietki
  • John Williams – Gwiezdne Wojny: Skywalker odrodzenie

Najlepsze zdjęcia:

  • Roger Deakins – 1917
  • Rodrigo Prieto – Irlandczyk
  • Lawrance Sher – Joker
  • Phedon Papamichael – Le Mans’66
  •  Jarin Blaschke – Lighthouse

Najlepszy montaż:

  • Thelma Schoonmaker – Irlandczyk
  • Tom Eagles – Jojo Rabbit
  • Jeff Groth – Joker
  • Andrew Buckland, Michael McCusker – Le Mans’66
  • Fred Raskin – Pewnego razu w… Hollywood

Najlepsza Scenografia:

  • Dennis Gasner, Lee Sanders – 1917
  • Bob Shaw, Regina Graves – Irlandczyk
  • Ra Vincent, Nora Sapkova – Jojo Rabbit
  • Mark Friedberg, Kris Maran – Joker
  • Barbara Ling, Nancy Haigh – Pewnego razu w… Hollywood

Najlepsze kostiumy:

  • Christopher Peterson, Sandy Powell – Irlandczyk
  • Mayes C. Rubeo – Jojo rabbit
  • Jany Temime – Judy
  • Jaquelin Durran – Małe kobietki
  • Arianne Philips – Pewnego razu w… Hollywood

Najlepsza charakteryzacja:

  • Naomi Donne – 1917
  • Lizzie Yianni Georgiou – Rocketman
  • Jeremy Woodhead – Judy
  • Kay Georgiou, Nicki Ledermann – Joker
  • Vivian Baker, Kazu Hiro, Anne Morgan – Gorący temat

Najlepszy dźwięk:

  • Scott Millan, Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor, Stuart Wilson – 1917
  • Tod Maitland, Alan Robert Murray, Tom Ozanich, Dean Zupancic – Joker
  • David Giammarco, Paul Massey, Steven A. Morrow, Donald Sylvester – Le Mans’ 66
  • Matthew Collinge, John Hayes, Mike Prestwood Smith, Danny Sheehan – Rocketman
  • David Acord, Andy Nelson, Christopher Scarabosio, Stuart Wilson, Matthew Wood  – Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie

Najlepsze efekty specjalne:

  • Greg Butler, Guillaume Rocheron, Dominic Tuohy – 1917
  • Dan Deleeuw, Dan Sudick – Avengers: Koniec gry
  • Roger Guyett, Paul Kavanagh, Neal Scanlan, Dominic Tuohy – Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie
  • Andrew R. Jones, Robert Legato, Elliot Newman, Adam Valdez – Król Lew
  • Leandro Estebecorena, Stephane Grabli, Pablo Helman – Irlandczyk

Najlepsza brytyjska animacja krótkometrażowa:

  • Grandad was a romantic
  • In Her Boots
  • The Magic Book

Najlepszy brytyjski film krótkometrażowy:

  • Azzar
  • Goldfish
  • Kamali
  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)
  • The Trap

Najlepszy casting:

  • Joker
  • Historia małżeńska
  • Pewnego razu w… Hollywood
  • The Personal History of David Copperfield
  • Dwóch papieży

Wschodząca gwiazda kina:

  • Awkwfina
  • Kaitlyn Dever
  • Kelvin Harrison Jr.
  • Michael Ward
  • Jack Lowden

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s