Złote Globy 2020 Lista laureatów

Najlepszy film dramatyczny:

  • 1917
  • Irlandczyk
  • Joker
  • Historia Małżeńska
  • Dwóch papieży

Najlepszy film komediowy lub musical:

  • Nazywam się Dolemite
  • Rocketman
  • Na Noże
  • Pewnego razu… W Hollywood
  • Jojo Rabbit

once-upon-a-time-cast.jpg

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym:

  • Christian Bale – Ford v Ferrari
  • Antonio Banderas – Ból i blask
  • Adam Driver – Historia małżeńska
  • Joaquin Phoenix – Joker
  • Jonathan Pryce – Dwóch papieży

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym:

  • Cynthia Erivo – Harriet
  • Scarlett Johansson – Historia małżeńska
  • Saoirse Ronan – Małe kobietki
  • Charlize Theron – Gorący temat
  • Renée Zellweger – Judy

Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu:

  • Daniel Craig – Na noże
  • Eddie Murphy – Jojo Rabbit
  • Taron Egerton – Rocketman
  • Leonardo DiCaprio – Pewnego razu… W Hollywood
  • Roman Griffin Davis – Nazywam się Dolemite

Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu:

  • Ana de Armas – Na noże
  • Awkwafina – Kłamstewko
  • Cate Blanchett – Gdzie jesteś, Bernadette?
  • Beanie Feldstein – Szkoła melanżu
  • Emma Thompson – Late Night

Najlepszy aktor drugoplanowy:

  • Tom Hanks – Cóż za piękny dzień
  • Anthony Hopkins – Dwóch papieży
  • Al Pacino – Irlandczyk
  • Joe Pesci – Irlandczyk
  • Brad Pitt – Pewnego razu… W Hollywood

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

  • Kathy Bates –
  • Annette Bening – Raport
  • Laura Dern – Historia małżeńska 
  • Jennifer Lopez – Ślicznotki
  • Margot Robbie – Gorący temat

Najlepszy reżyser:

  • Quentin Tarantino – Pewnego razu… W Hollywood
  • Martin Scorsese – Irlandczyk
  • Bong Joon-ho – Parasite
  • Todd Phillips – Joker
  • Sam Mendes – 1917

Najlepszy scenariusz:

  • Noah Baumbach – Historia małżeńska
  • Bong Joon-ho – Parasite
  • Anthony McCarten – Dwóch papieży
  • Quentin Tarantino – Pewnego razu… W Hollywood
  • Steven Zaillian – Irlandczyk

Najlepsza muzyka:

  • Daniel Pemberton – Osierocony Brooklyn
  • Thomas Newman – 1917
  • Randy Newman – Historia małżeńska
  • Hildur Guðnadóttir – Joker
  • Alexandre Desplat – Małe kobietki

MV5BNTk1ZjZmNWQtMmNiOC00Y2RkLWFmMDctNTM3ODJmYmU0ZTQyXkEyXkFqcGdeQXVyODkzNTgxMDg@._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_

Najlepsza piosenka:

  • Beautiful Ghosts – Koty
  • (I’m Gonna) Love Me Again – Rocketman
  • Into the Unknown – Kraina lodu II
  • Spirit – Król lew
  • Stand up – Harriet

Najlepszy film animowany:

  • Kraina lodu II
  • Król lew
  • Toy Story 4
  • Praziomek
  • Jak wytresować smoka 3

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

  • Kłamstewko – USA, jęz. mandaryński
  • Nędznicy – Francja
  • Ból i blask – Hiszpania
  • Parasite – Korea Południowa
  • Portret kobiety w ogniu – Francja

Najlepszy serial dramatyczny:

  • Wielkie kłamstewka
  • The Crown
  • Obsesja Eve
  • The Morning Show
  • Sukcesja

Najlepszy serial komediowy lub musical:

  • Barry
  • Współczesna dziewczyna
  • The Kominsky Method
  • Wspaniał pani Maisel
  • Wybory Paytona Hobarta

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny:

  • Paragraf 22
  • Czarnobyl
  • Fosse/Verdon
  • Na cały głos
  • Niewiarygodne

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:

  • Billy Porter – Pose
  • Rami Malek – Mr. Robot
  • Brian Cox – Sukcesja
  • Kit Harington – Gra o tron
  • Tobias Menzies – The Crown

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:

  • Jenifer Aniston – The Morning Show
  • Olivia Colman – The Crown
  • Jodie Comer – Obsesja Eve
  • Nicole Kidman – Wielkie kłamstewka
  • Reese Witherspoon  – The Morning Show

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu:

  • Michael Douglas – The Kominsky Method
  • Bill Hader – Barry
  • Ben Platt – Wybory Paytona Haberta
  • Paul Rudd – Życie z samym sobą
  • Ramy Youssef – Ramy

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu:

  • Christina Applegate – Już nie żyjesz
  • Rachel Brosnahan – Wspaniała pani Maisel
  • Kirsten Dunst – On Becoming a God in Central Florida
  • Natasha Lyonne – Russian Doll
  • Phoebe Waller-Bridge – Współczesna dziewczyna

Najlepszy aktor w mini serialu lub filmie telewizyjnym:

  • Christopher Abbott – Paragraf 22
  • Sacha Baron Cohen – The Spy
  • Russell Crowe – Na cały głos
  • Jared Harris – Czarnobyl
  • Sam Rockwell – Fosse/Verdon

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym:

  • Kaitlyn Dever – Niewiarygodne
  • Joey King – The Act
  • Helen Mirren – Katarzyna Wielka
  • Merritt Wever – Niewiarygodne
  • Michelle Williams – Fosse/Verdon

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:

  • Alan Arkin – The Kominsky Method
  • Kieran Culkin – Sukcesja
  • Andrew Scott – Współczesna dziewczyna
  • Stellan Skarsgård – Czarnobyl 
  • Henry Winkler – Barry

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym:

  • Patricia Arquette – The Act
  • Helena Bonham Carter – The Crown
  • Toni Collette – Niewiarygodne
  • Meryl Streep – Wielkie kłamstewka
  • Emily Watson – Czarnobyl

Nagroda Cecil B. deMille – Tom Hanks

Nagroda Carol Burnett – Ellen DeGeneres

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s