Pavarotti. [RECENZJA]

W polskich kinach 2 sierpnia pojawi się film dokumentalny Rona Howarda (reżyser m. in. „Pięknego umysłu”). Produkcja ukazuje życie jednego z najwybitniejszych tenorów wszech czasów – Pavarottiego. Dziękuję bardzo dystrybutorowi filmu – Best film za możliwość obejrzenia filmu przedpremierowo. Zapraszam do przeczytania krótkiego wpisu…

Pavarotti_bez-patronow.jpg

Film świetnie przedstawia życie słynnego śpiewaka, lecz nie skupia się na samej karierze, ale również na życiu prywatnym. Produkcja jest o Pavarottim – śpiewaku ale również człowieku o czym często się zapomina tworząc filmy. Występuje w nim duża część rodziny oraz najbliżsi artysty co sprawia, że poznajemy Luciano z bliskiej perspektywy. Film jest smutny, śmieszny, wzruszający i zaskakujący. Jest również dobrym materiałem edukacyjnym, gdyż poznajemy całą biografie łącznie z osobistymi porażkami i sukcesami.

pavarotti.museum-800x500

Dokument, jak to dokument zbudowany jest z wywiadów, filmów z występów, zdjęć oraz innych materiałów związanych z artystą. W tle towarzyszy nam piękna muzyka klasyczna. Kariera i życie prywatne przeplatają się i łączą co działa bardzo na plus. Poznajemy wiele nieznanych faktów i ciekawostek. Nie widzę w tym filmie minusów, gdyż nie wiele można oczekiwać od dokumentu, ale szczerze mogę przyznać że to bardzo dobry film nawet jako dokument.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s