Avengers: Endgame – Ostatnia odsłona Avengersów 3 fazy. [RECENZJA]

To długo oczekiwana produkcja, która jest kontynuacją „Avengers: Wojna bez granic” i jest ostatnią odsłoną Avengersów 3 fazy MCU. Za reżyserie odpowiedzialni są Anthony i Joe Russo. Natomiast za scenariusz Christopher Markus i Stephen McFeely.

joe i.jpg

Zacznijmy od spraw technicznych. Całej produkcji towarzyszy jak dla mnie świetny ruch kamery, a niektóre kreatywne ujęcia mówią same za siebie. Jeśli chodzi o aspekty wizualne przeszkadzały mi silnie jaskrawe światła pojawiające się nagle, co było dość częstym zjawiskiem. Muzyka towarzysząca niektórym wydarzeniom również jest godna uwagi, ponieważ oddawała poniekąd prawdziwe emocje. Za zdjęcia odpowiedzialny był Trent Opaloch, natomiast za muzykę Alan Silvestri.

DTNgSoFWkAAuIUZ.jpg

Fabuła jak zwykle w Marvelu na początku skupiała się na jednym problemie, a w trakcie filmu było ich naprawdę wiele co nie zawsze stanowi problem (wszystko zależy od gustu). Wydarzeniom towarzyszyło dużo, naprawdę niespodziewanych zwrotów akcji. Film opiera się również na masie wspomnień i powrotów (nie tylko sentymentalnych) do przeszłości. Dowcipy bohaterów jak to w MCU towarzyszą produkcji cały czas, lecz nie brakuje tam momentów poważnych, wzruszających, itp.

 

Avengers-Endgame-Question-Marvel-Marketing-Trailer

Film serdecznie polecam fanom Marvela oraz Sci-fi. Jest tam masa efektów specjalnych, walk i bitew. Nie jest to dzieło raczej godne Oscara za scenariusz, ale jest on w miarę zwięzły. Czasami łatwo się pogubić przez dużą ilość bohaterów, ale wszystko w krótkim czasie się wyjaśnia. Warto dodać również, że film nie posiada sceny po napisach. Mam nadzieję że udało mi się nie spoilerować. Miłego oglądania filmu!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s