Rampage: Dzika furia – duże wyzwanie Warner Bros. [RECENZJA]

Kolejny film Sci-Fi, którego fabuła opiera się na wściekłej małpie demolującej miasto. Pierwsza myśl jaka wpada mi do głowy kiedy dwa słowa „WŚCIEKŁA” i „MAŁPA” to film Kongo z 1995 roku, ale na szczęście nie o tej produkcji mówimy. Dla Warner Bros ten film był z pewnością DUŻYM problemem jakie stanowią efekty specjalne. Ten film tak na oko opiera się w połowie na efektów specjalnych. Ta produkcja bardzo mnie zaskoczyła, ale dlaczego powiem zaraz.

 

RampageGeorge
„Rampage” z 2018 roku
715132510f861cb49991fcb9a7d23938
„Kongo” z 1995 roku

To co mnie zdziwiło w tym filmie to przede wszystkim ruch kamery. W filmach jest on bardzo ważny, bo to od tego właśnie zależy, jak będziemy oglądać film. Może będziemy przyklejeni do pleców bohatera, a może będziemy jego oczami? Ale temat ten poświęcę na osobny wpis. Tak czy inaczej w filmie zawsze jesteśmy w centrum akcji. Drugą rzeczą, która mnie zdziwiła to porównanie zwiastuna i fabuły filmu. Rozumiem że każdy rozumie czy interpretuje zwiastun inaczej, ale to co zobaczyłem na telewizorze podczas reklam, a to co zobaczyłem siedząc w fotelu na sali kinowej to według mnie niekoniecznie dwa różne światy, ale inaczej pokazana, albo właśnie zakryta mgiełką tajemniczości fabuła filmu. Jeśli wy nie macie takiego zdania to musicie pamiętać że to tylko i wyłącznie moja interpretacja.

 

rampage_dzika_furia_lead

Według mnie dobrze się stało, że rola głównego bohatera trafiła w ręce Dwayn’a Johnsona, ponieważ zgrał wręcz bosko. Można powiedzie, że ma już doświadczenie w kręceniu ujęć w dżungli po roli w Jumanji.

 

rampage-the-rock-800x445

 

Ten film pod względem ilości emocji, które wywołuje w oglądających możemy poruwnać do Avengers: Wojna bez granic.

Składa się ze scen akcji jak i momentów wzruszeń. Siedząc na sali filmowej można było usłyszeć dużo śmiechu, ponieważ film ten jest pod jakimś względem jest bardzo zabawny. Ale czegoś tu brakuje wielkie potwory zmierzają do miasta i…, więc właśnie chodzi oczywiście o sceny walki pomiędzy bestiami i bezradnymi ludźmi, którzy za wszelką cenę próbują powstrzymać zmutowane zwierzęta.

merlin_136485768_2c11aac5-8c72-4d49-9a06-a8bea19bf96e-master768

 

Sceny walki (akcji) w tej produkcji są na bardzo wysokim poziomie, ale nie oszukujmy się czy trzeba tego jeszcze wymagać w XXI wieku to powinna być rutyna. Czasami możemy przymknąć oko na efekty specjalne, ale pomyślmy czy ktoś zrobił by to lepiej niż nieśmiertelny Warner Bros?

sc-mov-rampage-review-0410

Podsumowując Warner Bros wykonał dobrą robotę choć czegoś w tym filmie brakuje. Czego? Szczerze mówiąc nie wiem, ale mam takie wewnętrzne poczucie. Ogólnie plusy tego filmu mógłbym wymieniać długo, a minusów nie, ponieważ nie mogę nawet ich zauważyć.

Oceniam go na 7/10

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s