Avengers: Wojna bez granic, czyli kolejny sukces braci Russo. [RECENZJA]

Nie trzeba być geniuszem, żeby móc stwierdzić, iż ten film będzie kolejnym zwycięstwem Marvela i podbije serca wielu fanów superbohaterów i miłośników Sci-Fi. Ta produkcja stoi na wielkich filarach i już po tym możemy stwierdzić że to dobry film. Używając słowa filary miałem na myśli całą ostatnią dekadę dążenia do punktu kulminacyjnego. Filmy o Iron Manie, Spider Manie, Kapitanie Ameryce, Hulku, Thorze itd. to produkcje, które jednak trzeba obejrzeć przed pójściem na premierę Avengersów.

 

avengers-wojna-bez-granic-pl_c6e18ab715

Dla mnie wielkim plusem tego filmu jest fabuła. Ogólnie pomysł podziału na grupy bohaterów. Avengersi, Strażnicy Galaktyki dwa różne światy, które się wymieszały i tak ramie w ramie walczą z armią Thanosa, który chce zdobyć wszystkie 6 kamieni nieskończoności. Drugą zaletom tego filmu jest postać Thanosa. Przedstawiony jest tu jako wielkolud o jasno fioletowej barwie skóry. Na początku siła przypomina Hulka, lecz  gdy odnalazł wszystkie kamienie był najpotężniejszą istotą w galaktyce.

 

 

 

 

Ciekawą rzeczą w filmie jest mnożenie się wątków. Zaczynamy od jednego, powstrzymać tyrana przed zagładą wszechświata, a kończymy na tym żeby zniszczyć ostatni kryształ, uratować Visiona przed śmiercią, ocalić Ziemię, a w międzyczasie wykuć młot dla Thora, Rozpalić jądro gwiazdy. Niestety na koniec zostajemy z największą zagadką co dalej z Avengersami i Strażnikami Galaktyki. Nie będę zdradzał według mnie rewelacyjnego i zagadkowego zakończenia, które na pewno nie jednego zasmuciło, albo zdziwiło.

 

12717.7

 

W filmie nie brakowało żarcików czy scen rodem z komedii lecz nie zaćmiły one woni zagadki, akcji, strachu i wzruszenia. Mi najbardziej podobało się połączenie Doctora Strange’a i Iron Man’a. Niestety efekty specjalne i niektóre sceny, które mają dużo do życzenia obrzydzały trochę w pewnym sensie film to moim zdaniem i tak fabuła, gra aktorska i cała reszta obroniła się. Ten film to będzie jeden z moich ulubionych filmów Marvela. Chętnie polecił bym go do obejrzenia, lecz chyba wszyscy i tak intujicyjnie pobiegli do kina na premierę, bo to przecież film Marvela.

Oceniam go na 9/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s